בחילות בנסיעה, מה הדרך הטובה ביותר לטיפול?

אני כותבת לכם ממעבורת לילה מהאי קורון למנילה. מעבורת של 15 שעות, שיצאה בארבע וחצי אחה"צ מהאי קורון בפלוואן ותביא אותנו בשבע וחצי בבוקר אל העיר הגדולה, לסיום של חודשיים מהממים בפיליפינים.

הפיליפינים מדינה מקסימה. נופים שלא יאומנו גם על היבשה וגם בתוך המים, ואנשים חייכנים ומסבירי פנים. לא הפסקנו לשחות, לשנרקל, לצלול ולקפוץ לתוך המים מגבהים שונים.

חלק מהמסע בפיליפינים הוא גם המעברים בין אי לאי, שהם לא תמיד פשוטים והם כוללים בד"כ את אחד או שניים מכלי התחבורה הפופולריים בפיליפינים – טרייסקל (הריקשה המקומית) או ג'יפני (סוג של טנדר פתוח מאחור, שמסוגל לדחוס לתוכו כמות מרשימה של אנשים) ואז מעבורת. הדרכים לא תמיד טובות, והים לא תמיד שקט, והתוצאה היא לא מעט בחילות ולפעמים גם הקאות.

בחילות נסיעה הם חלק בלתי נפרד מהמסע במזרח (מישהו אמר צפון הודו?).

אצלנו יש כמה נוסעים רגישים במיוחד (ואני אחת מהם), ויש לנו טבלה שקובעת מי הוא "אלוף ההקאות" לאותו הזמן.

בחילות נסיעה קורות כאשר התנועה שאתה רואה שונה מהתנועה שהאוזן הפנימית שלך חווה.

זה יכול לקרות בנסיעה במכוניות, רכבות, מטוסים, או סירות. כל אחד יכול לסבול מבחילות נסיעה, אם כי ילדים ונשים בהריון פגיעים במיוחד. זה יכול לגרום סחרחורת, בחילה והקאות, ולמרות שזה לא מצב רציני, זה יכול להיות מאוד לא נעים.

איך אפשר למנוע בחילות נסיעה?

  • במכונית או באוטובוס כדאי לשבת מקדימה, או לנהוג, אם מתאפשר.
  • במטוס מומלץ לשבת מעל הכנף, על ספינה, מומלץ לשבת על הסיפון העליון.
  • לעצום את העיניים או למקד אותם בנקודה באופק.
  • מאוד לא מומלץ לנסות לקרוא או להסתכל על מסך תוך כדי נסיעה.
  • גירוי החושים האחרים יכול להסיח את דעתך מהתנועה: אפשר להשתמש בריחות חזקים כמו מנטה או לבנדר, או טעמים חזקים כמו ג'ינג'ר או לימון: אנחנו אוהבים להכין לנסיעה מים עם לימון וג'ינג'ר.

 

תרופות מקלות

יש תרופות שיכולות למנוע או לטפל בבחילות נסיעה, אם כי לרבות מהם יש תופעת לוואי לא נעימה של ישנוניות.

תרופות נפוצות הם מהדור הישן של משפחת האנטיהיסטמינים.

אני משתמשת ב dimenhydrinate (טרבמין) – תרופה שקל להשיג בבתי מרקחת במזרח ללא צורך במרשם. היא מגיעה בכדורים של 50 או 100 מג, כדאי להתחיל במינון של 50 ולראות אם זה מספיק. ילדים מגיל שש עד 12 יכולים לקחת חצי מינון (25-50 מג)
תחילת השפעה תוך 30 דקות, לכן צריך לקחת חצי שעה לפני הנסיעה.

כיוון שניסיתי על עצמי, אני מדווחת שתחושת הישנוניות שהתרופה הזו עושה יכולה להיות קשה ולא נעימה, ולכן אני שומרת את השימוש בה לנסיעות קשות במיוחד, ובשאר מעדיפה לסבול קצת בחילה. לשיקולכם.

כמובן שאין להשתמש בתרופות בלי להתייעץ עם רופא אם אתם לא בריאים לגמרי או שאתם לוקחים תרופות אחרות.

נסיעה טובה!